Bellek Ram

Filtrele

Bilgisayar için RAM Modelleri ve Fiyatları

RAM (Bellek) Nedir? Nasıl Çalışır?

RAM, bilgisayar, ekran kartı ve birçok mikroişlemci modülünün içinde daimi olarak yer alan bir parçadır. Bilgisayarlar genellikle o an üzerinde çalıştıkları programlar ve işlemlerle ilgili bilgileri RAM diye adlandırılan bu hafıza bölümünde tutarlar.

Bellek bilgisayarın direk olarak performansını etkileyen bir birimdir. Bilgisayarınız ne kadar hızlı olursa olsun belleği düşükse çok yavaş çalışır. Makinenizin ihtiyacından daha aşağı bir bellek bu bilgisayarın yeterli performans göstermesini engeller. Ancak ihtiyacından fazla RAM olması makineyi daha hızlı da yapmaz.
RAM Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bilgisayar toplarken kullanacağınız RAM’in anakartınız ile uyumluluğunu mutlaka kontrol etmelisiniz, günümüzde DDR3 RAM'lerden sonra DDR4 RAM'ler giderek yaygınlaşmaktadır. Güncel tüm anakart soket yapıları DDR4 yapısını desteklemektedir DDR4 bellekler 2133Mhz ile başlayıp 4000MHz’e kadar tüm hızları desteklemektedir. RAM hızınıza bağlı olarak bilgisayarınızın performansı artış göstermektedir bununla birlikte CL süresine dikkat etmelisiniz düşük gecikme süreleri RAM'lerin daha hızlı çalımasını sağlayacaktır.

Bellek & Ram Markalarınız Nelerdir?

Kingston bellek & ram, corsair notebook bellek & ram, crucial, bigboy notebook bellek & ram, a-data notebook bellek & ram, gskill notebook bellek & ram